KRZYSZTOF SKONIECZNY
(1983) Reżyser zainteresowany interdyscyplinarnym podejściem do sztuki, założyciel konglomeratu i firmy produkcyjnej głębokiOFF. Autor serialu HBO Europe "Ślepnąc od świateł" (2018), niezależnego debiutu fabularnego "Hardkor Disko" (2014), filmów krótkometrażowych („Limbs of Sun”, „ Ukryj mnie w samolocie lecącym do Marakeszu”), a także spektakli teatralnych ("Magnolia" na podstawie filmu Paula Thomasa Andersona, "Na srebrnym globie" na podstawie filmu Andrzeja Żuławskiego) oraz wielu kultowych teledysków. Laureat nagród i wyróżnień w różnych dziedzinach, zarówno w Polsce jak i zagranicą. Jako aktor wystąpił m.in. w filmach Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy, a także dał się poznać jako raper Piorun. Pochodzi z Wrocławia, mieszka w Warszawie. Z Festiwalem Nowe Horyzonty, na którym prezentowane były jego prace, związany jest od jego drugiej, jeszcze cieszyńskiej edycji, gdzie pracował jako wolontariusz.
DOROTA LECH
Urodzona w Polsce, pracująca w Toronto i Los Angeles programerka festiwali filmowych i niezależna kuratorka. Od 2013 roku współpracuje z MFF w Toronto (TIFF) w funkcji International Programmer, jest też główną kuratorką programu Discovery TIFF. Jest producentką Hot Docs Forum, pitchingu mającego na celu zdobycie finansowania dla międzynarodowych filmów dokumentalnych na największym festiwalu dokumentalnym w Ameryce Północnej. Programuje także Tallinn Black Nights Film Festival. Posiada podwójny tytuł magistra nauk politycznych i gender studies na McGill University.
KLAUDIA ŚMIEJA-ROSTWOROWSKA
W 2015 roku Klaudia Śmieja-Rostworowska oraz Beata Rzeźniczek założyły firmę MADANTS z myślą o niezależnych produkcjach z międzynarodowym potencjałem festiwalowym oraz dystrybucyjnym. Od tego czasu Spółka stała się jedną z najbardziej aktywnych polskich firm i wyprodukowała między innymi filmy takie jak "High Life" Claire Denis (TIFF, San Sebastian FF 2018, dystrybucja w USA - A24) - częściowo nakręcony w Polsce film, w którym wystąpili Robert Pattinson i Juliette Binoche; "W cieniu drzewa" Hafsteinna Gunnara Sigurdssona (Venice FF, TIFF, dystrybucja w USA - Magnolia Pictures) oraz film Babisa Makridisa „Litość” (Sundance 2018).
GREG ZGLINSKI
Reżyser filmowy, scenarzysta. Urodzony 1968 w Warszawie, mieszkał przez 15 lat w Szwajcarii. Absolutorium w 1996 na wydziale reżyserii filmowej w PWSFTViT w Łodzi pod opieką artystyczną Krzysztofa Kieślowskiego. Zdobywca wielu nagród na narodowych i międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na 61. MFF w Wenecji za szwajcarsko-belgijski debiut fabularny pt."Tout un hiver sans feu" (Cała zima bez ognia), który był także szwajcarskim kandydatem do Oskara w 2005r. Kolejne nagradzane filmy kinowe to “Wymyk” oraz szwajcarsko-austriacko-polski “Tiere” (Zwierzęta), którego światowa premiera odbyła się na Berlinale w lutym 2017. Współtwórca oraz reżyser głośnych polskich seriali telewizyjnych pt. “Londyńczycy”, “Paradoks” czy “Zbrodnia”, a ostatnio czterech odcinków amerykańskiego serialu pt. ”Absentia 3” w produkcji Sony Pictures dla Amazon Prime. Członek polskiej i szwajcarskiej Akademii Filmowej.
MONIKA STRZĘPKA
Reżyserka teatralna. Urodzona w 1976 r. Zadebiutowała w 2004 „Polaroidami” Marka Ravenhilla na Scenie Polskiej w Czeskim Cieszynie. Kolejne realizacje powstały w Bydgoszczy, Gdańsku i Jeleniej Górze. Od 2007 pracuje w duecie z dramatopisarzem Pawłem Demirskim. Pierwszymi wspólnie przygotowanymi przedstawieniami były „Dziady. Ekshumacja” (Teatr Polski we Wrocławiu, 2007), „Był sobie Polak, Polak, Polak i Diabeł” (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, 2007). Do ich najważniejszych spektakli należą: „Niech żyje wojna”, „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej” (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu), „W imię Jakuba S.” (Teatr Dramatyczny w Warszawie), „Tęczowa Trybuna 2012”, „Courtney Love” (Teatr Polski we Wrocławiu), „Nie-boska komedia. WSZYSTKO POWIEM BOGU!”, „Triumf Woli” (Narodowy Stary Teatr w Krakowie). W 2015 roku wyreżyserowała 8-odcinkowy serial „Artyści”. Jest wokalistką punkowego zespołu „Czerwone Świnie”. Debiutancka płyta grupy ukazała się w kwietniu 2019 roku. Ostatnie realizacje to „K.” W Teatrze Polskim w Poznaniu, „Król” na podstawie powieści Szczepana Twardocha w Teatrze Polskim w Warszawie, „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, oraz oratorium ”Joanna D’Arc na stosie” A. Honeggera w Operze Krakowskiej.