Nowe Horyzonty dbają o dobry, świąteczny wypoczynek – od jutra katalog NH VOD wzbogaci się o 8 nowych propozycji idealnych na długi weekend. Wśród nich: nagrodzone w Cannes Whisky dla aniołów Kena Loacha; przebój Nocnego Szaleństwa ostatniej edycji festiwalu NH – Dwudzieste stulecie; Proxima ze znakomitą Evą Green w roli głównej oraz niebanalny komediohorror Czarownica miłości.
Młodzi widzowie będę mogli zobaczyć Filonka bezogonka – kinowy przebój ostatniego miesiąca.
Sprawdź katalog Nowe Horyzonty VOD
Od wczoraj na NH VOD dostępny jest także Jeszcze jest czas, reżyserski debiut Viggo Mortensena, a w Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na premierę online obsypanego nagrodami Zabij to i wyjedź z tego miasta. Pełnometrażowa animacja Mariusza Wilczyńskiego będzie dostępna przez dwa tygodnie wyłącznie na platformie Nowych Horyzontów.
Whisky dla aniołów, reż. Ken Loach
Ken Loach, społeczne sumienie brytyjskiego kina, ponownie potwierdza, że ma talent do łączenia tematów trudnych i ważnych z niebanalnym humorem. Autor nagrodzonego Złotą Palmą Ja, Daniel Blake opowiada w Whisky dla aniołów małą-wielką historię grupy znajomych na życiowym zakręcie – drobnych cwaniaczków, wiecznie będących na bakier z prawem. Główny bohater, Robbie, postanawia jednak zerwać z kryminalnych przeszłością i odkrywa powołanie do… smakowania whisky.
Dwudzieste stulecie, rez. Matthew Rankin
Taki film mógłby nakręcić Wes Anderson, gdyby był twórcą bardziej drapieżnym i przewrotnym. Albo Ken Russell, gdyby tak jak wybitnymi artystami interesował się mężami stanu. Dwudzieste stulecie to szalona, pełna znakomitego, absurdalnego humoru opowieść, nad którą unoszą się duchy Monty Pythona i Johna Watersa. To także przenikliwa satyra piętnująca polityczny oportunizm zatruwający umysły osób na najwyższych stanowiskach.
Czarownica miłości, reż. Anna Biller
Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością.
Proxima, reż. Alice Winocour
Wyróżniony na MFF w San Sebastián i MFF w Toronto 2019 najnowszy film scenarzystki Mustanga – nominowanego do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Sara (Eva Green) jest astronautką. Jako jedyna kobieta bierze udział w wyczerpującym szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej. Jej codzienność to nie tylko mordercze treningi, ale również ciągłe udowadnianie męskiej części załogi, że zasługuje na miejsce w zespole. W domu zrzuca skafander i jest mamą 7-letniej Stelli.
Dzikie róże, reż. Anna Jadowska
Opowieść o kobietach stworzona przez kobiety: wyreżyserowana przez Annę Jadowską i sfilmowana przez Małgorzatę Szyłak (Komunia). Jadowska, z chirurgiczną precyzją i niezwykłą czułością, bierze tu pod lupę społeczne oczekiwania stawiane kobietom, zadaje podstawowe pytania o naturę relacji rodzic-dziecko i istotę macierzyństwa.
Anioł, reż. Luis Ortega
Argentyński kandydat do Oscara 2019, wyprodukowany przez Pedra Almodovara i twórców Dzikich historii, premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes. Film Luisa Ortegi to przerażająco piękna opowieść inspirowana historią seryjnego mordercy, Carlosa Robledo Pucha, zwanego „Aniołem śmierci”.
Loveling, reż. Gustavo Pizzi
Pytanie stare jak świat: rodzina czy kariera? Czy i jak można pogodzić te dwie rzeczywistości? W historii kina już wielokrotnie próbowano udzielić odpowiedzi, jednak jeszcze chyba nikt nie zrobił tego z taką czułością jak Gustavo Pizzi.