Zobaczcie nowohoryzontowe przedpremiery w kinie, przypomnijcie sobie siłę pokazów na wielkim ekranie i odkryjcie na nowo kinową atmosferę.
Nowohoryzontowy pakiet startowy to idealne rozwiązanie na powrót do kin – gwarancja, że zobaczymy kino w najlepszej jakości, które przypomina, czym jest siła pokazów na wielkim ekranie, kino nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych świata i przetestowane przez tysiące widzów w ramach MFF Nowe Horyzonty.
Wypatrujcie nowohoryzontowych filmów w Waszych kinach, które otworzą się już 12 lutego. Filmy z naszym znakiem jakości to pewność, że początek kinowego sezonu będzie udany.
✓ Białystok → Forum 22-25.02
✓ Gdynia → GCF 12-26.02
✓ Gorzów Wielkopolski → 60 krzeseł 15-25.02
✓ Konin → Oskard 19-25.02
✓ Kraków → Kika 12-25.02
✓ Kraków → Kino Pod Baranami 22-25.02
✓ Kraków → Mikro 19-25.02
✓ Opole → Meduza 12-26.02
✓ Poznań → Kino Pałacowe 12-25.02
✓ Poznań → Malta 13-26.02
✓ Poznań → Muza 12-25.02
✓ Warszawa → U-Jazdowski 19.02-4.03
✓ Wrocław → Kino Nowe Horyzonty 13-28.02
✓ Wrocław → OH Kino 19-26.02
✓ Żywiec → Janosik 24.02-4.03
Mocny, chwytający za gardło, idealnie wpisujący się we współczesny kontekst polityczny, gdzie patriarchat i kościół narzucają innym swoją wizję świata. Ten film to ważny i wyjątkowy głos krytykujący państwo idące pod rękę z kościołem, zobrazowanym tu jako autorytarna instytucja, która w imię długiego trwania nie zawaha się poświęcić życia najsłabszych.
Nagrodzony na prestiżowym festiwalu Sundance Grzegorz Zariczny to reżyser, który odważnie eksploruje terytorium na granicy fabuły i dokumentu. W Prostych rzeczach, czułej opowieści o poszukiwaniu życiowych fundamentów, podpatruje autentyczną relację Błażeja, Magdy i ich córki Ali, wprowadzając do historii katalizator w postaci fikcyjnego wujka (Tomasz Schimscheiner). To punkt wyjścia do refleksji nad rodzinnymi relacjami i uporządkowania bolesnych spraw z przeszłości.
Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Aten, gdzie panuje epidemia amnezji. Główny bohater pewnego dnia wychodzi z domu, wsiada do autobusu i na pętli nie wie już, kim jest, gdzie mieszka, co przeżył. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia. Pokazywana na festiwalu w Wenecji Niepamięć łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Yorgosa Lanthimosa i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana.
Laureat Grand Prix i zdobywca Nagrody Publiczności 20. MFF Nowe Horyzonty, wyróżniony także nagrodą FIPRESCI na festiwalu Berlinale 2020. Misternie skomponowana i urzekająca pięknem Metamorfoza ptaków to autobiograficzna, lecz niestroniąca od fikcji opowieść-wędrówka przez losy trzech pokoleń. Catarina Vasconcelos ze zmysłem malarki i wnikliwością archeolożki odkrywa nie tylko historię własnej rodziny, ale odsłania także uniwersalne mechanizmy przemiany, jakiej podlega wszystko, co żyje.